امروز   شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۰۷:۱۶
گزارشي از ويژه برنامه هاي تلويزيون به مناسبت دهه فجر

ويژه برنامه هاي دهه فجر تلويزيون

کد خبر :   12365 ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ بازدید :   457

شبكه هاي سراسري تلويزيوني با تدارك ويژه برنامه هايي براي دهه فجر در جشن سالگرد انقلاب اسلامي سهيم مي شوند.

به گزارش نسل انقلاب به نقل از پایگاخ خبری شاینا؛ از برنامه هاي جشنواره بين المللي فيلم، تئاتر، موسيقي و پوشش تصويري راهپيمايي شكوهمند پيروزي انقلاب اسلامي و ... موضوعاتي است كه در برنامه هاي دهه فجر سيما به آن پرداخته مي شود.
شبكه يك سيما
*جشنواره فيلم هاي سينمايي شبكه يك سيما با شروع ايام دهه مبارك فجر هر روز ساعت 16 با پخش فيلم هاي انقلابي به استقبال اين ايام مي رود.
*سخنراني رحيم پور ازغندي به تهيه كنندگي محسن اسلام زاده، شنبه ها ساعت 19:30 در قالب برنامه  «طرحي براي فردا» پخش مي شود.
* مستند ويژه «سراج» با موضوع فرهنگ و انقلاب و نقش نيروي هوايي در پيروزي انقلاب، بعد از خبرساعت 21 شبكه يك سيما در سه برنامه 20 دقيقه اي پخش خواهد شد.
*برنامه تركيبي «مجله حماسه» به تهيه كنندگي شكيبانيا با موضوع انقلاب و دفاع مقدس در بخش عصرگاهي جدول شبكه قرار گرفته است و در 7 برنامه 30 دقيقه اي روي آنتن مي رود.
* پخش مستندهاي برگزيده جشنواره ها همچون جشنواره عمار در قالب مستندهاي ويژه صبح ها به مدت 30 دقيقه پخش خواهد شد.
* برنامه تركيبي «سيماي آبادي» به تهيه كنندگي فرامرز روشني و با اجراي توكلي، در 5 برنامه20 دقيقه اي به تشريح دستاوردهاي انقلاب در روستاها عصرگاهي خواهند پرداخت.
* برنامه تركيبي «سيمرغ 34 » با هدف پوشش جشنواره فجر، كاري از تأمين برنامه در ايام برگزاري جشنواره يك روز در ميان به مدت 20 دقيقه پخش خواهد شد.
* پخش ميان برنامه هاي «بر بال انديشه»، «پلاك يك» و مجموعه نمايشي «معماي شاه» با ژانر تاريخي به كارگرداني محمدرضا ورزي كه پخش آن مدتي است از شبكه يك سيما شروع شده، جمعه شب ها ساعت 22 پخش خواهد شد.
*شبكه يك سيما در روز22 بهمن وظيفه بازتاب لحظه به لحظه راهپيمايي را از نقاط مختلف كشور بر عهده گرفته است. اين شبكه خلق حماسه بزرگ 22 بهمن را در شهرهاي مختلف كشور نشان مي‌دهد تا بخش‎هايي از خيزش سراسري ملت ايران براي دفاع از آرمان‌هاي انقلاب اسلامي را پيش روي مخاطبانش قرار دهد و با حضور مجريان در استوديو حماسه ملت ايران را به تصوير مي كشند.
شبكه دو
*فجر امسال شبكه دو سيما با «جشن ملت ايران» به استقبال جشن انقلاب مي رود.
*ويژه برنامه هاي«سازهايي كه براي وطن كوك شد»، مستند گزارشي «انقلاب اسلامي در آن سوي مرزها»، برنامه گفت و گو محور «بيست ودو»، مستندهاي فجر با موضوع انقلاب و«حماسه مردم (كارستان)» در اين ايام روي آنتن مي رود.
برنامه تركيبي«جنگ كيف» نيز براي كودكان و نوجوان تدارك ديده شده است.
«جيوه گي» در ايام دهه فجر با حضور مخاطبان به تحليل موضوعات متفاوت همچون زمينه هاي پيروزي ملت ايران و بازخواني اين رويداد تاريخي و سياسي خواهند پرداخت.
برنامه تركيبي «شبكه ما» كاري از امور اجتماعي شبكه دو به پخش فيلم، عكس، گزارش، ‌دست نوشته و داستان هاي ارسالي مخاطبان اختصاص دارد.
مستند گزارشي «نمادو» و «زنده باد زندگي» از توليدات گروه نهادهاي اجتماعي، «عصر خانواده» و«تا هميشه» با روايت گنجينه‌اي از خاطرات قديمي براي مخاطبان پخش مي شود.
ويژه برنامه بيست و دو بهمن شبكه دو سيما به طور زنده از محل استقرار گروه برنامه ساز در محل راهپيمايي نيز براي بينندگان اين حماسه عظيم را به تصوير مي كشند.
گفت وگو با شهروندان در مسير راهپيمايي، اجراي موسيقي هاي شاد و حماسي، حضور مجريان و برنامه سازان شبكه و همچنين توصيف شور حضور مردم در مسير راهپيمايي بخش هايي از اين ويژه برنامه است.
شبكه سه سيما
*در آستانه سي و هفتمين جشن پيروزي انقلاب، برنامه زنده «من ايراني هستم» به تهيه كنندگي علي زاهدي در 30 قسمت 60 دقيقه اي، ده نقطه محروم كشور كه پس از انقلاب رونق يافته اند، به تصوير مي كشد.
*برنامه «سه گاه» با ساختار نماهنگ، به باز خواني سرودهاي انقلابي توسط مردم در 10 قسمت 30 دقيقه اي مي پردازد. اين برنامه در گروه اجتماعي شبكه سه به تهيه كنندگي محمود محمودي توليد شده است.
*مستند «معجزه انقلاب» نگاهي نو به رشادت هاي رزمندگان در انقلاب، دفاع مقدس و دانشمندان جوان كشور كه در سنگر علمي حضور دارند و به مبحث " جهاد" ختم نشده است، بلكه شكل آن تغيير كرده است، مي پردازد. اين برنامه در 10 قسمت 45 دقيقه اي به تهيه كنندگي حميد امامي در گروه اجتماعي شبكه سه سيما تهيه شده است.
*مجموعه«در ميان شقايق ها» در10 قسمت30 دقيقه اي به تهيه كنندگي محمد قنبري در گروه اجتماعي شبكه سه سيما توليد شده است.
اين برنامه به معرفي 10 بانوي ايراني كه در عرصه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و سياسي حضور موثر داشته اند، مي پردازد. مجموعه «در ميان شقايق ها» نقش زنان را در عرصه هاي مختلف اجتماعي پس از انقلاب به تصوير مي كشد. گزارشي از زنان جانباز و شهيد در دوران انقلاب از بخش هاي ديگر اين مجموعه است.
*برنامه تركيبي «هفت» از 10تا 24 بهمن ساعت 12 بامداد، با حضور مسئولان، نويسندگان، بازيگران، منتقدان وكارگردانان سينما به بررسي فيلم هاي جشنواره مي پردازد.
*برنامه تركيبي «اسناد پيروزي» از 10تا 24 بهمن ساعت 22:20 روي آنتن شبكه سه سيما مي رود.
*برنامه تركيبي«صبح و نشاط» كه به مناسبت فرارسيدن دهه مبارك فجر با حضور در استان هاي مختلف كشور با مسئولان آن استان در خصوص اقدامات انجام شده بعد از پيروزي انقلاب اسلامي گفت و گو خواهند كرد با اجراي كاوياني از 10تا 24 بهمن ساعت 8 صبح روي آنتن مي رود.
*برنامه تركيبي «منطقه آزاد» به تهيه كنندگي و كارگرداني هادي پورحامدي، از 12 تا 24 بهمن ساعت 20:20 با برگزاري تريبون آزاد با دانشجويان با مخاطبان همراه مي شود.
* مستند گزارشي «يادها» به كارگرداني غلامرضا حيدري و تهيه كنندگي سعيد عباسي، از 10تا 20 بهمن ساعت 15 با خاطره آفرينان انقلابي گفتگو خواهد كرد.
*شبكه سه سيما براي اين ايام مستند هاي ويژه اي با موضوع روايت تاريخ انقلاب اسلامي، از 10تا 24 بهمن ساعت 9:30 پخش مي كند.
* فيلم هاي سينماي با موضوع انقلاب اسلامي از ديگر تدارك تامين برنامه شبكه سه سيماست كه از 10تا 24 بهمن ساعت 9:45 و 14:30 براي بينندگان پخش خواهد شد.
** برنامه گفتگو محور«متن حاشيه» با موضوع انقلاب اسلامي، پخش كليپ، موسيقي و تصوير و سرودهاي انقلابي از ديگر برنامه هاي شبكه سه سيما براي دهه مبارك فجر 94 است.
*با فرارسيدن بيست و دو بهمن شبكه سه سيما با تدارك ويژه برنامه اي از استوديو پخش شبكه سه و پايگاه استقرار مجريان شبكه شاهين جمشيدي، حسيني، حسينيان، فهيم و خانم هاشمي، ميزبان حماسه آفرينان راهپيمايي اين روز با شكوه و هنرمندان ورزشكاران خواهند بود.
شبكه چهار
*مستند «بيداري اسلامي» به كارگرداني مهدي كاظميان با موضوع نظريه پروفسور خورشيد احمد، محقق پاكستاني در مورد چگونگي شكل گيري انقلاب و جنبش هاي سياسي با اشاره به پيروزي انقلاب اسلامي از شبكه چهارسيما پخش مي شود.
*مستند «آيين بيداري» به بيان خاطرات خبرنگاران وروزنامه نگاران اروپايي از حضور امام خميني (ره) در فرانسه و ورود ايشان به ايران و همچنين اساتيد علمي پاكستان در مورد شخصيت امام (ره) مي پردازد.
*مستند «حماسه شعور» به كارگرداني هادي محمدنيا با موضوع سخنراني شهيد مطهري با موضوع انقلاب ايران و تفاوت با ديگرانقلاب هاي دنيا از شبكه چهارسيما روي آنتن مي رود.
* نقش تفكرات امام خميني (ره) در بيداري اسلامي، سرچشمه گرفتن انقلاب اسلامي از اسلام ناب محمدي (ص) و نقش امام در توسعه و تحولات در مستند « ميلاد آزادي» بررسي خواهد شد.
*مستند «سراي اميد» مروري كوتاه به وابستگي ايران به بيگانگان در دوره حكومت پهلوي، روشنگري هاي مردم توسط امام (ره) و ماجراي تبعيد امام(ره) به عراق و زندگي ايشان در نجف و خاطرات مردم از امام (ره) در اين شهر و سخنراني هاي امام (ره) در نجف و خانه ساده ايشان خواهد داشت.
*مستند«شاهدي برخورشيد» به كارگرداني ناهيد يزدي در ايام دهه فجر از شبكه چهارسيما پخش مي شود.
خاطرات بهرام مولايي عكاس امام خميني (ره) درباره عكس هايي كه از امام گرفته شده است و ديدار مردم فرانسه با امام خميني (ره) در نوفل لوشاتو موضوع مستند«شاهدي برخورشيد» است.
*درمستند«تاثيرات جهاني انقلاب» با سياستمداران و نخبگان آفريقاي جنوبي همچون ماكس سيسو لو رئيس مجلس آفريقاي جنوبي و دكتر نعيم جنه رئيس مركز مطالعات آفريقا و خاورميانه، در مورد تاثير انقلاب ايران در دنيا و بيداري اسلامي در منطقه مصاحبه شده است.
* در مستند «انقلاب اسلامي در آيينه شرق» با خانم عزيزان بهار الدين استاد دانشگاه مالايا در مالزي با موضوع ريشه هاي قيام كشورهاي اسلامي و سابقه بيداري اسلام در ميان مردم منطقه گفتو گو شده است.
*تاريخچه جزيره كيش، ورود ماركوپولو در هفتصد سال پيش به اين جزيره وسير تحول بازسازي اين جزيره بعد از انقلاب اسلامي موضوع مستند«كيش ديروز كيش امروز» مي باشد كه از شبكه چهارسيما پخش خواهد شد.
*مستند «يار مهربان» نيز به معرفي كتاب تاريخي انقلاب اسلامي در يزد با نام نويسنده و انتشارات آن خواهد پرداخت.
*مستند«كاكتوس هاي بي شخصيت» با موضوع طنز اجتماعي در موضوعات مختلف انقلاب اسلامي روي آنتن خواهد رفت.
*مستند «كاريكاتوريست انقلاب» كاري از تامين برنامه شبكه چهار سيماست كه در آن مخاطبان با هنرمندان و كاريكاتوريست ها و كاريكاتورهاي انقلاب اسلامي آشنايي خواهند شد.
*مستند «پرتو خورشيد» به كارگرداني سيد محمود رضا حسين از شبكه چهار سيما پخش مي شود.
صدور انقلاب ايران به ساير ممالك اسلامي، حكومت اسلامي و اهميت ولايت فقيه از نظر امام خميني (ره) موضوع مستند «پرتو خورشيد» است.
* تامين برنامه شبكه چهارسيما براي اين ايام تله تئاتر«حكايت مسافر گمنام» و «رعنا» و را براي پخش در نظر گرفته است كه به ترتيب 12 بهمن و از 15 تا22 بهمن روي آنتن خواهد رفت.
*فيلم سينمايي «شنا در زمستان» به كاگرداني محمد كاسبي و با بازي مجيد مجيدي، يحيي ديواني، مسعود رحماني وداود قنبري 22 بهمن از شبكه چهارسيما پخش مي شود.
در خلاصه داستان فيلم محصول سال 1368 آمده است: علي مرتضايي نسب از معلمان آموزش و پرورش جهت تدريس به يكي از مدارس محروم كشور منتقل مي شود تا اينكه...
*«نقد شعر» به تهيه كنندگي كوروش انصاري، كاري از گروه ادب و هنر شبكه چهارسيما از 12 تا 22 بهمن ساعت 21 به مدت 70 دقيقه روي آنتن مي رود.
*همزمان با برگزاري و آغاز جشنواره بين المللي فيلم فجر، ويژه برنامه جشنواره فيلم فجر(نقد فيلم) كاري از گروه ادب و هنر از 12 تا 22 بهمن هرشب ساعت22:30 به تهيه كنندگي علي سليماني از شبكه چهارسيما پخش خواهد شد.
شبكه پنج سيما
*«مهر وطن» عنوان ويژه برنامه زنده و تركيبي است كه از 12 بهمن ماه هر شب ساعت 22 بر روي آنتن مي رود. اين جنگ شاد و جذاب در ايام دهه فجر با بخش هاي متنوع و مختلف به مدت 60 دقيقه مهمان خانه مخاطبان مي شود و شهرام نسترن راد تهيه كنندگي و حسين مولايي، محمدرضا قديريان و نظري اجراي اين برنامه را بر عهده دارند. مهدي واعظي هم هر شب در اين برنامه به مدت 10 دقيقه از موفقيت هاي ورزشي پس از انقلاب صحبت مي كند.
«بچه هاي انقلاب» با رويكرد پخش كليپ ها و بخش هاي خاطره انگيز از برنامه هاي دهه شصت ويژه ايام دهه فجر شامل موسيقي تصويرهاي ويژه دهه فجر كه در دهه شصت پخش مي شدند، برنامه هاي خاطره انگيز ويژه كودكان و نوجوانان، ارتباط تلفني يا مهمان حضوري از برنامه هاي خاطره انگيز آنها سالها و.... محتوا اين بخش را تشكيل مي دهد. در بخش «خانه و خانواده» كليپ هاي شاد و خاطره انگيز انقلابي و قسمت هايي از برنامه ها يا سريال هاي خاطره انگيز دهه شصت به ويژه برنامه هاي خاطره انگيز انقلابي براي مخاطبان نمايش داده مي شود. چهره هاي موفق علمي، بازيگران و هنرمندان، مرور خاطرات انقلاب با چهره هايي كه در آن سال ها در بطن پيروزي انقلاب بوده اند.
ويژه برنامه «مهر وطن» كاري از گروه اقتصاد و جامعه شبكه پنج سيماست كه در ايام دهه فجر هر شب س به مدت 60 دقيقه پخش مي شود.
*ويژه برنامه «اينجا حوالي فردا» با رويكرد بررسي ايران از انقلاب تا چشم انداز 1404 براي ايام دهه فجر از شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:30 بر روي آنتن مي رود. اين برنامه با دعوت از مسوولان، دانشگاهيان و .... در هر قسمت به موضوعاتي همچون بهداشت و درمان و طرح تحول سلامت، دستاوردهاي صنعت داروسازي كشور، پيشرفت هاي صنعت و تجارت ايران پس از انقلاب، دستيابي به تكنولوژي و فناوري هاي روز از جمله فناوري هسته اي و موشكي، پيشرفت هاي علمي و توليد در زمينه كشاورزي و توليد محصولات غذايي، مصاديق پيشرفت كشور در زمينه توليد دانش و بكارگيري آن در اقتصاد و جامعه در قالب شركت هاي دانش بنيان خواهد پرداخت. همچنين در اين برنامه به رتبه هاي اقتصادي و توليدي كه ايران را در منطقه و جهان شاخص مي كند، نيز پرداخته خواهد شد. بررسي در قالب نمودار و مقايسه وضعيت معيارهاي مختلف اقتصادي در سال هاي قبل از انقلاب، سال‌هاي اخير و اهداف تعيين شده در چشم انداز 1404 از ديگر بخش هاي اين برنامه است. اينفوگرافي، گزارش مردمي، مسابقه و... آيتم هاي مختلف اين ويژه برنامه را تشكيل مي دهد. «اينجا حوالي فردا» كاري از گروه اقتصاد و جامعه شبكه پنج سيماست كه محسن آزادي و حسام مزيناني اجرا و محمد قنبري تهيه كنندگي آن را برعهده دارد.
*در مستند «عصر خميني» به بيان ديدگاه، تفكرات و نظرات امام خميني (ره) مي پردازد. اين مستند در 14 قسمت 25 دقيقه اي در ايام دهه فجر ساعت 14:50 روي آنتن مي رود.
*مستند «قصه‌هاي انقلاب»به قيام خونين 19 دي ماه 57 مردم قم مي‌پردازد. اين مستند در 7 قسمت 30 دقيقه اي ساعت 21:15 دقيقه براي مخاطبان پخش مي شود.
*برنامه تحليلي «اقتصاد ايران» نيز در دهه فجر با دعوت از مسئولان و وزيران ورزاتخانه به بحث و گفتگو پيرامون موضوعات اقتصاد كشور و پيشرفت هاي بعد از پيروزي انقلاب مي پردازد. اين برنامه در روزهاي زوج ساعت 19 بر روي آنتن مي رود و تعداد اين برنامه 5 قسمت 45 دقيقه اي است.
*سفرنامه «روزآمد» ويژه دهه فجر به استان بوشهر سفر كرده تا مخاطبان با فرصت هاي اقتصادي صنعتي و گردشگري آن شهر آشنا شوند. مروري بر دستاورد هاي اقتصادي و صنعتي انقلاب اسلامي به روايت بهراد مهرجو محقق و روزنامه نگار و حضور در كارخانه ها و روايت خاطرات انقلاب اسلامي در ميان صنعتگران ميان برنامه توليدي اين سفرنامه است.
*برنامه خانواده‌ محور «به خانه برمي‌گرديم» در ايام دهه فجر حال و هوايي انقلابي مي‌گيرد. ويژه برنامه«به خانه برمي‌گرديم» در ايام دهه فجر شامل سه محور اصلي است. محور اول اين برنامه‌ها شامل مهمانان حضوري كه معمولاً از پزشكان و خانواده‌هايي كه در دوران انقلاب و پيروزي آن نقش داشته‌اند، هستند. محور بعدي و دوم اين برنامه‌ها، پخش پلي بك با موضوع دهه فجر است. يكي از اين پلي‌بك‌ها مربوط به پخش تصاوير مربوط مسيري است كه امام خميني (ره) تا بهشت زهرا طي كرده‌اند، به همين صورت پلي‌بك‌هاي ديگري متناسب با حال و هواي زمان انقلاب پخش خواهد شد.در نهايت محور پاياني و سوم اين برنامه‌ها دعوت و حضور مهمانان ويژه است.
شبكه آموزش
به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي برنامه هاي «نقل و نبات بيارن» و«زنگ انقلاب» از شبكه آموزش سيما روي آنتن مي رود.
برنامه «نقل و نبات بيارن» به تهيه كنندگي علي زاكري با محتواي آموزشي و با آيتم هاي اجراي نمايش بين مجري و كاراكترها، دعوت از مهمانان و هنرمندان كودك، اجراي زنده سرود بچه ها، مسابقه پيامكي، بازي هاي كودكانه، گفتگو با بچه ها در راستاي موضوع برنامه و نقاشي انقلاب، معرفي كتاب، وقتي بابا و مامان كوچيك بودند و..... در اين ايام پخش مي شود.
برنامه «زنگ انقلاب» به تهيه كنندگي ميثم تربتي از 12بهمن همزمان با ورود امام خميني (ره) در سال 57 به كشور، به صورت زنده از مدرسه رفاه در تهران با يادآوري خاطرات آن روز و همچنين بازديد از اتاق امام خميني (ره) در اين مدرسه به روي آنتن مي رود. اجراي برنامه «زنگ انقلاب» به عهده احسان پور اسد خواهد بود.
همچنين «مشاعره دانش آموزي»به تهيه كنندگي اميرحسين آذر و اجراي دكتر اسماعيل آذر از اول بهمن در دو موضوع كودكان و دانشجويان از شبكه آموزش سيما پخش مي‌شود.
برنامه هاي «صبحي ديگر»، «دكتر سلام»، «مشق عشق»، «آبي مثل تو» و «گل آموز» نيز آيتم هاي مختلفي را با حضور مهمانان ويژه با حال و هواي اين روزها در نظر گرفته اند.
شبكه سلامت
به مناسبت بزرگداشت پيروزي انقلاب اسلامي شبكه سلامت با تهيه وتدارك ويژه برنامه هايي با مخاطبان همراه مي شود.
برنامه هاي زنده «ضربان» و«مادر كودك تندرستي» از شنبه تا پنجشنبه به ترتيب ساعت 16 و10و «حال خوب» روزهاي فرد ساعت 21 در ايام دهه مبارك فجر با حضور پزشكاني كه در پيروزي انقلاب اسلامي نقش داشته اند به عنوان كارشناس برنامه و بيان دستاوردهاي انقلاب در حوزه سلامت و مرتبط با موضوع برنامه ها پخش مي شود.
"فتوكليپ" به تعداد 15 برنامه ، "ويدئو كليپ" به تعداد 20 برنامه ، "اينفوگرافي" ، "انيميشن" به تعداد 10 برنامه و مستندهاي ويژه به تعداد 10 برنامه با پخش تصاوير دوران انقلاب در اين ايام از شبكه پخش خواهد شد.
گفتني است، با توجه به آغاز ايام بزرگداشت پيروز شكوهمند انقلاب اسلامي و افتتاح پروژه هاي عمراني وزارتخانه هاي مرتبط با حوزه سلامت از جمله وزارت بهداشت شبكه سلامت سيما علاوه بر پوشش خبري اين برنامه ها، در بخش هاي مختلف برنامه هاي شبكه با حضور كارشناسان به بررسي طرح هاي افتتاح شده خواهد پرداخت.
شبكه افق
*مستند گفت وگو محور «از نزديك با» به تهيه كنندگي و كارگرداني روح الله رحيمي، در 10 قسمت خاطرات افراد گوناگون از دوران مبارزات انقلاب اسلامي ايران را بيان مي كند.
*مجموعه هفت قسمتي مستند گرافيك «قصه هاي انقلاب» 13،14 و17 تا21 بهمن ساعت 19 و 23 از شبكه افق پخش مي شود.
وقايع مربوط به مقاطع گوناگون انقلاب اسلامي همچون قيام 19 دي مردم قم، قيام مردم تبريز، فرار شاه، ارتش ايران، قضيه سينما ركس و ... در اين مجموعه به تهيه كنندگي و كارگرداني مهدي شاه محمدي بررسي مي شود.
*در برنامه تركيبي و گفت وگو محور «180 درجه» سوالات مهم مربوط به آرمان هاي انقلاب اسلامي با حضور كارشناسان و اقشار مختلف مردم را بيان خواهد كرد.
اين برنامه 4 قسمتي جمعه ها ساعت 21:30 به تهيه كنندگي و كارگرداني سيد مرتضي فاطمي پخش مي شود.
* مستند «بسته 57» به چگونگي تهيه پيش نويس قانون اساسي ايران مي پردازد. پخش تصاوير آرشيوي و مصاحبه با مرحوم صادق طباطبايي، حجت الاسلام ناطق نوري، محسن رفيقدوست و حجت الاسلام محمود دعايي بخش هايي از اين مستند است.
اين مستند به تهيه كنندگي مهرداد غفارزاده و كارگرداني شهرام ميلاني معتمد كاري از گروه تلويزيوني بسيج صداوسيماست.
* مستند «آن روزها بزرگ شديم» به تهيه كنندگي مهدي مطهر و كارگرداني عطا پناهي، در 3 قسمت به صورت فيلر (كار كوتاه) در مورد خاطرات انقلاب اسلامي پخش خواهد شد.
* مجموعه 29 قسمتي مستند «قاب هاي ماندگار» به تهيه كنندگي و كارگرداني حسين همايونفر در ايام دهه فجر از شبكه افق پخش مي شود.
در هر قسمت يك عكس به همراه يك خاطره با موضوع انقلاب اسلامي ايران به نمايش در مي آيد. اين مجموعه نگاهي دارد به عكس‌هاي ماندگار عكاسان هشت سال دفاع مقدس؛ عكاسان نام آشناي اين عرصه با انتخاب يك عكس از ميان صدها عكس ديگر خود، با محور دفاع، ايثار و شهادت، در باره چگونگي به ثبت رساندن آن سخن مي‌گويند.
در اين برنامه عكاساني همچون علي فريدوني، بهزاد پروين قدس، احمد ناطقي، احسان رجبي و ... شركت دارند.
* مستند تك قسمتي «آيت الله»به مرور نهضت امام خميني(ره) و بررسي شرايط و زمينه هاي شكل گيري قيام ايشان و همچنين تحليل روند تحولات ايران تا مقطع كنوني خواهد پرداخت.
موضوع اصلي مستند به تهيه كنندگي و كارگرداني محمدرضا محمدي نجات «آيت الله» است؛ در طول فيلم كارشناساني غير ايراني و عرب، به تحليل و بررسي انقلاب ايران مي پردازند.
گفتار متن اثر، پيوند دهنده صحبت هاي كارشناسان است؛ اين مستند به زبان عربي تهيه شده و به صورت دوبله فارسي از شبكه افق پخش خواهد شد.
*درمستند تك قسمتي «آشناي دور» عمر عبدالله جوان كنيايي، به كودكان روستا قرآن مي‏آموزد. او از روي ارادت به انقلاب اسلامي، فرزندان خود را روح‏الله خميني، علي خامنه‏اي، مرتضي مطهري و حسين بهشتي نام گذاشته است.
اين مستند كاري از خانه مستند به كارگرداني مجيد عزيزي سعي دارد علاوه بر به تصوير كشيدن فعاليت هاي قرآني اين جوان كنيايي، عشق و ارادت او را به شخصيت هاي برجسته انقلابي در كشورمان به ويژه امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب بيان كند.
صدور فرهنگ انقلاب داراي ابعاد مختلفي است كه يكي از آنها دلبستگي مردم ديگر كشورها به رهبراني است كه نه بر پايه قدرت و ثروت، بلكه با معيار وابستگي به ارزش هاي ديني و آرمان هاي انقلابي توسط مردم مورد حمايت قرار مي گيرند كه در اين مستند به اين موضوع اشاره مي شود.
* فيلم مستند «بانوي مبارز» به تهيه كنندگي و كارگرداني پناه بر خدا رضايي، مربوط به فعاليت هاي سياسي و مبارزاتي مرضيه حديدچي است؛ او در دوران پس از انقلاب هم توانست در مسئوليت هاي مهمي، به تكليف انقلابي خويش عمل كند كه از جمله آنها مي توان به فرماندهي سپاه همدان، مسئوليت زندان زنان و نمايندگي مجلس اشاره كرد.
* انيميشن تك قسمتي «دم جنبونك ها» به تهيه كنندگي حميد آقايي و كارگرداني محمد خيرانديش، با موضوع مبارزات انقلابي از شبكه افق روي آنتن مي رود.
دو مبارز انقلابي كه براي فراري دادن يك زنداني، خانه اي كنار پاسگاه گرفته اند، يك مأمور مخفي ساواك را فريب داده، او را مسموم مي كنند و زنداني را فراري مي دهند.
* مستند تك قسمتي «خاطرات روزهاي داغ» به تهيه كنندگي و كارگرداني عباس صالح مدرسه اي، يكشنبه 11 بهمن ساعت 19 و 23 از شبكه افق پخش مي شود.
اين مستند، زندگي ابوالفضل فتحي از نزديكان و خادمان بيت امام خميني (ره)، به روايت خود اوست. فتحي متولد 1324 در قم است. وي در نوجواني همكلاس و دوست حاج احمدآقا بوده و به منزل امام در قم رفت و آمد داشته است.
*مجموعه مسابقه «خونه به خونه» به تهيه كنندگي مهدي مطهر و كارگرداني رضا فرهمند و امير اطهر سهيلي از ديگر تدارك شبكه افق براي اين ايام است.
دو خانواده (يكي شهري و يكي روستايي) انتخاب مي شوند و جايشان با هم عوض مي شود. به اين ترتيب كه خانواده روستايي در خانه خانواده شهري و بالعكس بايد به مدت يك هفته زندگي كنند و همان كارهايي را انجام دهند كه خانواده قبلي انجام مي داده است.
شبكه قرآن سيما
همزمان با آغاز دهه فجر ، مراسم جشن قرآني با عنوان «جشن نور» در 10 استان كشور برگزار خواهد شد .
«جشن نور» عنوان ويژه برنامه شبكه قرآن سيما در ايام ا... دهه فجر است كه مراسم جشن قرآني كه با حضور قاريان، حافظان، نخبگان و اساتيد قرآني در 10 استان كشور برگزار خواهد شد، پوشش مي دهد.
نقش دستاوردهاي قرآني در انقلاب و پس از انقلاب و بررسي چشم انداز فعاليت هاي قرآني استانها سه هدف اصلي برگزاري اين جشن است كه به همت شبكه قرآن سيما و همكاري نهادهاي قرآني همچون سازمانهاي اوقاف و امورخيريه، قرآن و عترت بسيج، دارالقرآن كريم، كانون فرهنگي و هنري مساجد و اتحاديه موسسات قرآني برگزار مي شود .
اجراي برنامه هاي قرآني توسط حافظان و قاريان، همخواني گروه هاي تواشيح و سرود، اجراي تئاتر با موضوعات قرآني – انقلابي، سخنراني شخصيت هاي قرآني و فرهنگي استانها و ارائه گزارش عملكرد فعاليت هاي قرآني توسط مسئولان قرآني و ائمه جمعه استانها از جمله بخش هاي تدارك ديده شده در اين جشن است.
خراسان رضوي، تهران، مازندران، اردبيل ، آذربايجان شرقي، كردستان، لرستان، يزد، كرمان، قم، هرمزگان، خراسان جنوبي و فارس از جمله استان هاي پيش بيني شده براي اجراي اين برنامه است كه از بين آنها 10 استان انتخاب خواهد شد.
«جشن نور» در 10 قسمت 90 دقيقه اي با تهيه كنندگي پرويز اميري، از سوي گروه مسابقات و محافل شبكه قرآن سيما تدارك ديده شده كه قرار است از 12 بهمن به روي آنتن برود .
*«راه امام» در 7 قسمت 28 دقيقه اي، با موضوع قرآن در انديشه و سيره امام خميني (ره) ساعت 21:30 از شبكه قرآن پخش مي شود.
*برنامه «مسجد سنگر انقلاب» در4 قسمت 28 دقيقه اي با موضوع بررسي نقش مساجد در پيروزي انقلاب اسلامي ساعت 21:30 روي آنتن مي رود.
*ويژه برنامه زنده پوشش راهپيمايي عظيم روز 22 بهمن با عنوان «حماسه حضور» ويژه قرآنيان كشور از ساعت 9 پخش خواهد شد.
* مسابقه زنده تلفني«فردوس» با طرح سوالات مرتبط با ايام دهه فجر ساعت 16 پخش مي شود.
*«مجله قرآني» با موضوع اطلاع رساني اخبار و رويدادهاي قرآني در دهه فجر ازساعت 8 روي آنتن مي رود.
*برنامه «هم آوايي» در 7 قسمت 28 دقيقه اي، شامل مصاحبه و مرور خاطرات پيشكسوتان و قاريان بين المللي از پيروزي شكوهمند مردم ايران از ديگر تدارك شبكه قرآن سيما براي اين ايام است.
* گفت و گو با شخصيت هاي روحاني موثر در پيروزي انقلاب اسلامي همچون شهيدان « مدني، محلاتي، هاشمي نژاد، اندرزگو، دستغيب و مفتح» در10 قسمت 60 دقيقه اي ساعت 23:30 در قالب برنامه«عيار 24 » پخش خواهد شد.
برنامه«محفل» قرآني ويژه ايام دهه فجر و موضو ع و كارشناسان برنامه هاي زنده و روتين «ياد خدا»، «بينات» و «بشري» متناسب بااين ايام پخش مي شود.
شبكه نسيم
*«آواي انقلاب» با پخش موسيقي انقلابي، تصاوير آرشيوي انقلابي از برنامه « نسيم انقلاب»، «نسيم نما» با پخش تصاويري از فيلم هاي انقلابي و «نسيم يادها» با روايت خاطرات انقلاب به مناسبت فررسيدن ايام دهه مبارك فجر از شبكه نسيم روي آنتن مي رود.
*برنامه تركيبي« خندوانه» با رويكرد طنز با اجراي رامبد جوان و تهيه كنندگي جواد فرحاني، در 20 قسمت 60 دقيقه اي از شبكه نسيم پخش مي شود.
* برنامه طنز و با نشاط «قاصدك» با اجراي حسين اكبري و تهيه كنندگي حميدرضا توسلي، در سه قسمت 60 دقيقه اي پخش مي شود.
*«نسيم آوا» با پخش موسيقي هاي انقلابي به تهيه كنندگي محمود محمودي و با اجراي محمد محبي، درقالب سه برنامه 30 دقيقه اي روي آنتن مي رود.
* برنامه تركيبي «جشن انقلاب» با اجراي مسعود روشن پژوه، با رويكرد جشن پيروزي انقلاب براي اين ايام در نظر گرفته شده است.
* مسابقه «شب كوك» به تهيه كنندگي هادي دميرچي و اجراي باربد بابايي با رويكرد انتخاب خوانندگان تازه نفس در اين ايام نيز پخش مي شود.
* مستند تركيبي «نسيم دانش» به تهيه كنندگي ابوالفضل صفري با موضوع نمايش دستاوردهاي علمي كشور در 10 قسمت 20 دقيقه اي در جدول پخش شبكه نسيم قرار گرفته است.
شبكه نمايش
*«سينمايش» عنوان برنامه اي است كه همزمان با شروع جشنواره بين المللي فيلم فجر روي آنتن شبكه نمايش خواهد رفت.
اين برنامه به به تهيه كنندگي اطراقچي و محمودي، داراي آيتم هايي متنوع از جمله گفتگو با سينماگران، پوشش خبري سينماهاي مردمي و نقد و بررسي فيلم ها خواهد بود.
سينمايش افتتاحيه و اختتاميه جشنواره فيلم فجررا نيز پخش مي كند.
شبكه مستند
* مستند «براي آزادي» به تهيه كنندگي و كارگرداني محمد حسين آئينه، دوشنبه 12 بهمن ساعت 21 از شبكه مستندسيما روي آنتن مي رود.
اين مستند با هدف معرفي فضاي مستند سازي در زمان انقلاب به روايت حسين ترابي ساخته شده است.
*مستند«خاطرات عمارت قصر» به كارگرداني و تهيه كنندگي روح الله رضايي، جمعه 16 بهمن ساعت 17:30 پخش مي شود.
اين فيلم سرگذشت عمارت قصر را مرور مي كند و در خلال آن شرايط سياسي و اجتماعي دوران هاي مختلف به خصوص سال هاي بعد از كودتاي 28 مرداد تا پيروزي انقلاب اسلامي را بررسي مي كند.
*مستندي از تصاوير بكر و ديده نشده از گنجينه آرشيو متعلق به انقلاب سال 57 با عنوان «سيمرغ» با هدف نمايش تصاوير وحدت آميز از نقاط مختلف ايران در پيروزي انقلاب، روزانه از شبكه مستند پخش مي شود.
* مستند «بالا مي رويم» به تهيه كنندگي و كارگرداني مريم السادات مومن زاده، با عناوين «نشان ملي وجام جم فصلي ديگر»، به ترتيب 16 بهمن ساعت 14 و 18 بهمن ساعت 23 از شبكه مستند سيما پخش خواهد شد.
اين مجموعه با به تصوير كشيدن موضوعاتي مرتبط با انقلاب سعي دارد تلاش عده اي را در بازه زماني روزهاي ابتدايي انقلاب نشان دهد.
* مستند «ديوارها شهادت خواهند داد» به كارگرداني وتهيه كنندگي حنيف شهپر راد، يكشنبه 18 بهمن ساعت 20 روي آنتن شبكه مي رود.
روايتي از شكنجه شدگان و شاهدان عيني دوران پهلوي در موزه عبرت است كه در آن زمان يكي از بدنام ترين زندان هاي ايران بوده است.
*مستند «پرده آخر (انقلاب 57) » به كارگرداني و تهيه كنندگي حسين افشار، سه شنبه 20 بهمن ساعت 17 از شبكه مستند سيما پخش مي شود.
با بازخواني حوادث سال‌هاي آخر حكومت رژيم پهلوي توسط كار‌شناسان غربي و سياستمداران خارجي كه در سال‌هاي نزديك به انقلاب در ايران حضور داشتند، در اين مستند به بخشي از عواملي كه منجر به وقوع انقلاب اسلامي در ايران شد، مي‌پردازد.
اين مستند با بهره گيري از تصاوير آرشيوي كمتر ديده شده و گفت و گو با كارشناسان خارجي تهيه شده است.
* به مسائل و وقايع و مردم دوران انقلاب با استفاده از تصاوير آرشيوي، 12و 19 بهمن ساعت 17 در مستند «گفتگو با انقلاب » به كارگرداني و تهيه كنندگي پيروز كلانتري پرداخته خواهد شد.
* مستند «انقلاب به روايت مستند سازان» به كارگرداني و تهيه كنندگي محمدرضا دزفولي، 17و22 بهمن ساعت 8صبح از شبكه مستند سيما پخش خواهد شد.
انقلاب و حوادث روزهاي انقلاب به روايت مستند سازان در اين مستند با بيان خاطرات، نحوه كار و فيلمبرداري آنها در آن زمان و اينكه چه اتفاقاتي در حوزه تهيه فيلم و گزارش و ... افتاده بود و اين كار در آن زمان به چه شكل هايي بوده است، براي مخاطبان روايت مي شود.
* مستند «فجر» به تهيه كنندگي و كارگرداني عماد خدابخش، چهارشنبه 21 بهمن ساعت 23 از شبكه مستند سيما پخش مي شود.
در اين مستند با معرفي فرح ديبا تضاد طبقاتي بين سلطنت و مردم به تصوير كشيده شده است.
كانال بازار

«انقلاب و بازار» كاري از واحد توليد كانال بازار به تهيه كنندگي امير يوسفي در ايام الله دهه مبارك فجر پخش مي شود .
برنامه «انقلاب و بازار» با ساختار تركيبي در 10 قسمت 30 دقيقه اي ضمن مصاحبه با بازاريان و نقش موثركسبه در پيروزي انقلاب به معرفي 10 محل و 10 روز تاريخي در دوران مبارزات عليه رژيم ستمشاهي مي پردازد.
از ديگر تدارك كانال بازار براي ايام فرخنده پخش نماهنگ، موسيقي مرتبط با دهه فجر، كليپ، سرودهاي انقلابي، زيرنويس بيانات حضرت امام خميني (ره)، مقام معظم رهبري و... اشاره كرد.
شبكه كودك و نوجوان
شبكه تلويزيوني كودك و نوجوان براي روزهاي جشن پيروزي انقلاب 4 مجموعه و 7 نماهنگ تدارك ديده است كه شامل عنواين زير است :مجموعه‌هاي: به من بگو چيه؟، بينا و دينا، روزنامه ديواري انقلاب، اتو و نماهنگ‌هاي: يار دبستاني، خميني اي امام، الله الله، بهاران خجسته باد، از روزي كه يادم مياد، دوباره بهمن شده، روز راهپيمايي
با آغاز دهه فجر مجموعه «به من بگو چيه؟» به تهيه‌كنندگي «جمال حاتمي»، در 10 قسمت 12 دقيقه‌اي ساعت 18:30 و تكرار آن روز بعد ساعت 14:30 از شبك? كودك و نوجوان پخش خواهد شد. اين مجموعه در قالبي تركيبي ساخته شده كه درواقع برنامه‌اي است تعاملي با موضوع پاسخ‌گويي به سؤالات كودكان ايران، درباره واژه‌هاي مرتبط با سياست و سياست خارجي؛ معرفي واژه‌هايي كه كودكان زياد به گوششان خورده و احتمالاً در ذهن آنها ايجاد سؤال كرده است.
لازم به ذكر است مجموعه «جوجه سياه زبل» كه در اين ساعت از شبكه پخش مي‌شد تا قسمت 5 متوقف شده و مابقي آن پس از ايام دهه فجر پخش خواهد شد.
مجموعه «بينا و دينا» به سفارش «سازمان هنري رسانه‌اي اوج» و تهيه‌كنندگي «مؤسسه فرهنگي هنري سلوك افلاكيان» با تكنيك سه بعدي كامپيوتري در 10 قسمت 10 دقيقه‌اي از روز 12 بهمن در ساعت 19 و تكرار آن روز بعد ساعت 15:45 در كنداكتور شبكه كودك قرار گرفته است. اين مجموعه در قالبي داستاني از قول دختركي به نام «بينا» كه پدرش در زندان سياسي به سر مي‌برد به افشاگري ظلم و ستم ساواك و مزدوران پهلوي در سال‌هاي آخر قبل از انقلاب مي‌پردازد. لازم به ذكر است مجموعه 52 قسمتي «راز جنگل شفا» كه در اين ساعت از شبكه پخش مي‌شد تا قسمت 27 متوقف شده و مابقي آن پس از ايام دهه فجر پخش خواهد شد.
مجموعه 20 قسمتي «روزنامه ديواري انقلاب» به تهيه‌كنندگي «عليرضا سلاميان»، در دو بخش 13 دقيقه‌اي در ساعت 19:30 و 19:45، تكرار آن روز بعد ساعت 17:00 و 17:15 از شبكه كودك پخش خواهدشد. اين مجموعه در قالب مستند و با خلق روزنامه‌هاي ديواري توسط كودكان استان‌هاي مختلف ايران با موضوع انقلاب اسلامي و با هدف به تصوير كشيدن وحدت ملي و خلاقيت كودكان اقوام ايراني توليد شده است. لازم به ذكر است مجموعه 47 قسمتي «راسوي كونگ‌فوكار» از قسمت 8 و مجموعه 48 قسمتي «قصه‌هاي شب چله» در قسمت چهل و پنجم متوقف شده و مابقي آنها پس از ايام دهه فجر پخش خواهد شد.
مجموعه «اتو» به تهيه‌كنندگي «شركت فراسوي ابعاد» در «خانه پويانمايي انقلاب اسلامي» توليد شده است. اين مجموعه به كارگرداني «عباس عسكري»، نويسندگي «سعيد مسعودي» و با تكنيك سه بعدي كامپيوتري در 10 قسمت 7 دقيقه‌اي ساخته شده كه با آغاز دهه فجر در ساعت 20:50 و تكرار آن روز بعد ساعت 16:23 در كنداكتور شبكه كودك قرار خواهد گرفت. اين مجموعه با نگاهي طنزآميز سياست‌هاي سازمان ملل، امريكاي جهانخوار و استكبار انگليس را به تصوير مي‌كشد كه در ظاهر امر به دنبال مقابله با تروريسم و حمايت از حقوق بشر هستند، اما درواقع خود پرورش دهنده تروريست هستند. لازم به ذكر است مجموعه 109 قسمتي «شهر آجيلي» كه در اين ساعت از شبكه پخش مي‌شد تا قسمت 82 متوقف شده و مابقي آن پس از اين ايام پخش خواهد شد.
نماهنگ‌هاي «يار دبستاني» و «خميني اي امام» به تهيه‌كنندگي «عباس غلامي» در قالب رئال و با به تصوير كشيدن گروه سرود كودكان در فضاهاي مختلف مرتبط با موضوع شعر نماهنگ توليد شده است.
نماهنگ‌هاي «الله الله» و «بهاران خجسته باد» به تهيه‌كنندگي «سيد ياسر خردمند» در قالب ويدئو گرافيك و موشن گرافيك توليد شده است.
نماهنگ‌هاي «از روزي كه يادم مياد»، «دوباره بهمن شده» و «روز راهپيمايي» در قالب ويدئو گرافيك و فتوكليپ در گروه توليدات شبكه كودك و نوجوان تهيه شده است.


18090 -سحر

شبكه هاي سراسري تلويزيوني با تدارك ويژه برنامه هايي براي دهه فجر در جشن سالگرد انقلاب اسلامي سهيم مي شوند.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي اطلاع رساني از برنامه هاي جشنواره بين المللي فيلم، تئاتر، موسيقي و پوشش تصويري راهپيمايي شكوهمند پيروزي انقلاب اسلامي و ... موضوعاتي است كه در برنامه هاي دهه فجر سيما به آن پرداخته مي شود.
شبكه يك سيما
*جشنواره فيلم هاي سينمايي شبكه يك سيما با شروع ايام دهه مبارك فجر هر روز ساعت 16 با پخش فيلم هاي انقلابي به استقبال اين ايام مي رود.
*سخنراني رحيم پور ازغندي به تهيه كنندگي محسن اسلام زاده، شنبه ها ساعت 19:30 در قالب برنامه  «طرحي براي فردا» پخش مي شود.
* مستند ويژه «سراج» با موضوع فرهنگ و انقلاب و نقش نيروي هوايي در پيروزي انقلاب، بعد از خبرساعت 21 شبكه يك سيما در سه برنامه 20 دقيقه اي پخش خواهد شد.
*برنامه تركيبي «مجله حماسه» به تهيه كنندگي شكيبانيا با موضوع انقلاب و دفاع مقدس در بخش عصرگاهي جدول شبكه قرار گرفته است و در 7 برنامه 30 دقيقه اي روي آنتن مي رود.
* پخش مستندهاي برگزيده جشنواره ها همچون جشنواره عمار در قالب مستندهاي ويژه صبح ها به مدت 30 دقيقه پخش خواهد شد.
* برنامه تركيبي «سيماي آبادي» به تهيه كنندگي فرامرز روشني و با اجراي توكلي، در 5 برنامه20 دقيقه اي به تشريح دستاوردهاي انقلاب در روستاها عصرگاهي خواهند پرداخت.
* برنامه تركيبي «سيمرغ 34 » با هدف پوشش جشنواره فجر، كاري از تأمين برنامه در ايام برگزاري جشنواره يك روز در ميان به مدت 20 دقيقه پخش خواهد شد.
* پخش ميان برنامه هاي «بر بال انديشه»، «پلاك يك» و مجموعه نمايشي «معماي شاه» با ژانر تاريخي به كارگرداني محمدرضا ورزي كه پخش آن مدتي است از شبكه يك سيما شروع شده، جمعه شب ها ساعت 22 پخش خواهد شد.
*شبكه يك سيما در روز22 بهمن وظيفه بازتاب لحظه به لحظه راهپيمايي را از نقاط مختلف كشور بر عهده گرفته است. اين شبكه خلق حماسه بزرگ 22 بهمن را در شهرهاي مختلف كشور نشان مي‌دهد تا بخش‎هايي از خيزش سراسري ملت ايران براي دفاع از آرمان‌هاي انقلاب اسلامي را پيش روي مخاطبانش قرار دهد و با حضور مجريان در استوديو حماسه ملت ايران را به تصوير مي كشند.
شبكه دو
*فجر امسال شبكه دو سيما با «جشن ملت ايران» به استقبال جشن انقلاب مي رود.
*ويژه برنامه هاي«سازهايي كه براي وطن كوك شد»، مستند گزارشي «انقلاب اسلامي در آن سوي مرزها»، برنامه گفت و گو محور «بيست ودو»، مستندهاي فجر با موضوع انقلاب و«حماسه مردم (كارستان)» در اين ايام روي آنتن مي رود.
برنامه تركيبي«جنگ كيف» نيز براي كودكان و نوجوان تدارك ديده شده است.
«جيوه گي» در ايام دهه فجر با حضور مخاطبان به تحليل موضوعات متفاوت همچون زمينه هاي پيروزي ملت ايران و بازخواني اين رويداد تاريخي و سياسي خواهند پرداخت.
برنامه تركيبي «شبكه ما» كاري از امور اجتماعي شبكه دو به پخش فيلم، عكس، گزارش، ‌دست نوشته و داستان هاي ارسالي مخاطبان اختصاص دارد.
مستند گزارشي «نمادو» و «زنده باد زندگي» از توليدات گروه نهادهاي اجتماعي، «عصر خانواده» و«تا هميشه» با روايت گنجينه‌اي از خاطرات قديمي براي مخاطبان پخش مي شود.
ويژه برنامه بيست و دو بهمن شبكه دو سيما به طور زنده از محل استقرار گروه برنامه ساز در محل راهپيمايي نيز براي بينندگان اين حماسه عظيم را به تصوير مي كشند.
گفت وگو با شهروندان در مسير راهپيمايي، اجراي موسيقي هاي شاد و حماسي، حضور مجريان و برنامه سازان شبكه و همچنين توصيف شور حضور مردم در مسير راهپيمايي بخش هايي از اين ويژه برنامه است.
شبكه سه سيما
*در آستانه سي و هفتمين جشن پيروزي انقلاب، برنامه زنده «من ايراني هستم» به تهيه كنندگي علي زاهدي در 30 قسمت 60 دقيقه اي، ده نقطه محروم كشور كه پس از انقلاب رونق يافته اند، به تصوير مي كشد.
*برنامه «سه گاه» با ساختار نماهنگ، به باز خواني سرودهاي انقلابي توسط مردم در 10 قسمت 30 دقيقه اي مي پردازد. اين برنامه در گروه اجتماعي شبكه سه به تهيه كنندگي محمود محمودي توليد شده است.
*مستند «معجزه انقلاب» نگاهي نو به رشادت هاي رزمندگان در انقلاب، دفاع مقدس و دانشمندان جوان كشور كه در سنگر علمي حضور دارند و به مبحث " جهاد" ختم نشده است، بلكه شكل آن تغيير كرده است، مي پردازد. اين برنامه در 10 قسمت 45 دقيقه اي به تهيه كنندگي حميد امامي در گروه اجتماعي شبكه سه سيما تهيه شده است.
*مجموعه«در ميان شقايق ها» در10 قسمت30 دقيقه اي به تهيه كنندگي محمد قنبري در گروه اجتماعي شبكه سه سيما توليد شده است.
اين برنامه به معرفي 10 بانوي ايراني كه در عرصه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و سياسي حضور موثر داشته اند، مي پردازد. مجموعه «در ميان شقايق ها» نقش زنان را در عرصه هاي مختلف اجتماعي پس از انقلاب به تصوير مي كشد. گزارشي از زنان جانباز و شهيد در دوران انقلاب از بخش هاي ديگر اين مجموعه است.
*برنامه تركيبي «هفت» از 10تا 24 بهمن ساعت 12 بامداد، با حضور مسئولان، نويسندگان، بازيگران، منتقدان وكارگردانان سينما به بررسي فيلم هاي جشنواره مي پردازد.
*برنامه تركيبي «اسناد پيروزي» از 10تا 24 بهمن ساعت 22:20 روي آنتن شبكه سه سيما مي رود.
*برنامه تركيبي«صبح و نشاط» كه به مناسبت فرارسيدن دهه مبارك فجر با حضور در استان هاي مختلف كشور با مسئولان آن استان در خصوص اقدامات انجام شده بعد از پيروزي انقلاب اسلامي گفت و گو خواهند كرد با اجراي كاوياني از 10تا 24 بهمن ساعت 8 صبح روي آنتن مي رود.
*برنامه تركيبي «منطقه آزاد» به تهيه كنندگي و كارگرداني هادي پورحامدي، از 12 تا 24 بهمن ساعت 20:20 با برگزاري تريبون آزاد با دانشجويان با مخاطبان همراه مي شود.
* مستند گزارشي «يادها» به كارگرداني غلامرضا حيدري و تهيه كنندگي سعيد عباسي، از 10تا 20 بهمن ساعت 15 با خاطره آفرينان انقلابي گفتگو خواهد كرد.
*شبكه سه سيما براي اين ايام مستند هاي ويژه اي با موضوع روايت تاريخ انقلاب اسلامي، از 10تا 24 بهمن ساعت 9:30 پخش مي كند.
* فيلم هاي سينماي با موضوع انقلاب اسلامي از ديگر تدارك تامين برنامه شبكه سه سيماست كه از 10تا 24 بهمن ساعت 9:45 و 14:30 براي بينندگان پخش خواهد شد.
** برنامه گفتگو محور«متن حاشيه» با موضوع انقلاب اسلامي، پخش كليپ، موسيقي و تصوير و سرودهاي انقلابي از ديگر برنامه هاي شبكه سه سيما براي دهه مبارك فجر 94 است.
*با فرارسيدن بيست و دو بهمن شبكه سه سيما با تدارك ويژه برنامه اي از استوديو پخش شبكه سه و پايگاه استقرار مجريان شبكه شاهين جمشيدي، حسيني، حسينيان، فهيم و خانم هاشمي، ميزبان حماسه آفرينان راهپيمايي اين روز با شكوه و هنرمندان ورزشكاران خواهند بود.

 

 

نظرات

نظری برای این خبر ثبت نشده است.
در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • نسل انقلاب مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • نسل انقلاب از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
CAPTCHA Image
Refresh Image